Kontakty

Kontakty – Městský úřad Hrob Telefon e-mail
Karel Hirsch – starosta města 417 568 561 starosta@mestohrob.cz
Evžen Tölzer – místostarosta 417 568 560 místostarosta@mestohrob.cz
Eva Beranová – vedoucí odboru FaVV 417 568 562 info@mestohrob.cz
Marta Eckertová – mzdová účetní 417 568 563 mzdy@mestohrob.cz
Miloslava Pechová – finanční účetní 417 568 564 uctarna@mestohrob.cz
Jana Ježková – pozemky, stavby 417 568 565 pozemky@mestohrob.cz
Jana Tipmannová – byty 417 568 566 byty@mestohrob.cz
Miroslava Wolfová – matrika 417 568 567 matrika@mestohrob.cz
Kamila Hanzlíková – Infocentrum 725 061 242 infocentrum@mestohrob.cz
Městská policie 702 000 092 mpkostany@seznam.cz
Hasiči Hrob 606 694 240 hasici.hrob@seznam.cz

10 komentářů u “Kontakty

 1. Dobrý den ,
  chtěla bych se zeptat, jak to bude s úklidem sněhu na Tržním náměstí a v křižovatkách a s celkovým úklidem sněhu.
  Děkuji

  Dana Hlavsová

  • V současné době je prováděna zimní údržba, a to podle Operačního plánu zimní údržby komunikací. Zimní údržbou se zmírňují závady ve sjízdnosti komunikací vzniklých zimními povětrnostními podmínkami. Odstraňování, případně zmírňování závad ve sjízdnosti zahrnuje zejména pluhování, případně nasazení dalších mechanismů k odstranění sněhových vrstev, dále posyp inertními materiály k odstraňování nebo zmírnění vzniklého náledí, nebo zmírňování kluzkosti sněhové vrstvy. Pokud budou příznivé povětrnostní podmínky, bude následně zahájeno postupné odklízení sněhových bariér.

 2. Dobrý den
  čtu tu Vaši odpověď na úklid sněhu ve městě. Je sice pěkné, že zmírňujete závady ve sjízdnosti pluhováním a posypem, ale měl by řidiče někdo naučit, jak správně pluhovat a zejména uklízet křižovatky. Ne zrovna malé hromady sněhu v křižovatkách brání k provozu aut. Minulý týden jsem projížděla po dlouhé době městem, a hromady sněhu u kraje silnic a zejména velké hromady sněhu na všech křižovatkách je katastrofální. Pokud budou příznivé povětrnostní podmínky, tak postupně odklidíte sněhové bariéry?? Počasí je na to např. i dnes nebo jakýkoliv jiný den. Nevidím překážku k úklidu, odvozu sněhu. Dále například křižovatka u Hořáka v Křižanově je uklizena jen jedním pruhem a to směrem z Hrobu k Hořákovi. Pokud ale pak chcete jet od Hořáka směr Osek, musíte jet už do hlubokého sněhu nebo do kolejí. Proč tedy není uklizen i druhý pruh?? Další věc je úklid chodníku, že by se dalo říct, že chodníky jsou dobře uklizeny se tedy nedá. Hlavně že máte malý pluh, se kterým se dají uklízet chodníky a uklízí se s tím vedlejší ulice nechápu. Sjednejte nápravu a vyvarujte se dalším silničním komplikacím. Rok co rok se tyto situace opakují.

  • Dovoluji si Vám sdělit, že komunikace s křižovatkou v Křižanově směrem na Domaslavice je v majetku a správě Ústeckého kraje, který je zodpovědný za její úklid. Dále mi dovolte připomenout, že za posledních několik let nenapadlo najednou takové množství sněhu, jako za uplynulé dva týdny. V jiných městech a obcích jsou z tohoto důvodu vyhlašovány kalamitní stavy. Hromady sněhu v ulicích jsou důsledkem jeho odklízení, což je logické. Jejich postupné odstranění je závislé na tom, že se lidé a technika přesunou na úklid, a to za předpokladu, že nebude zapotřebí provádět údržbu, což znamená že nebude padat sníh.

 3. Dobrý den, zajímalo by mě, proč u kostela nadále stojí ty vraky aut. Hyzdí to celkový vzhled na kostel, je to katastrofální pohled a hlavně ostuda.

  V čem je problém? Řešíte to?
  Děkuji

  • Automobily odstavené na Tržním náměstí neporušují zákonnou definici pro vraky a parkují na místě, kde toto není zakázáno.
   Strážníci MP Košťany pravidelně kontrolují prostor kolem Tržního nám. a zaměřují se na vraky. K prověřování vozidel dále využívají i informační linku České kanceláře pojistitelů kde si ověřují zda odstavené vozidlo bez delšího pohybu má platné povinné ručení, a zda je tedy pojištěno. Při zjištění že je vozidlo nepojištěné, nebo že je zakoupené jen na smlouvu a je tedy tak zvaně „v polopřevodu“ a v zákonem stanovené lhůtě není toto vozidlo přepsáno na nového majitele, strážníci okamžitě toto oznamují příslušnému správnímu orgánu, obci s rozšířenou působností, což je Magistrát města Teplice.
   Dlouhodobým řešením je celková obnova Tržního náměstí s přesným vymezením parkovacích míst, případně i zpoplatněných.

 4. Dobrý den, prosila bych informace ohledně dešťové vody. Převážná část obyvatel Hrobu má dešťovou vodu svedenou okapy do kanalizace. Jak to má být správně? Pokud bude i nadále dešťová voda svedena okapem do kanalizace, co se stane? Bude ve Hrobech i kanalizace pro dešťovou vodu? Kam bude napojena kanalizace z Horní ulice? Do čističky?
  Děkuji Vojtková B.

  • Dobrý den. Majitelem vodovodů a kanalizací je Severočeská vodárenská společnost a.s.(SVS), správcem a provozovatelem kanalizací jsou Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK), kam se můžete obracet s dotazy ohledně připojení na kanalizace.
   V Horní ulici je naplánováno rozšíření splaškové kanalizace s napojením do stávající kanalizace svedené do čističky odpadních vod. Investorem je město Hrob, které následně tuto část převede do majetku SVS.

 5. Dekuji za dodani volebnich listku mam trvale bydliste od roku 1978 a uz po druhe nic velice dekuji.
  Martina Walterova

  • Dobrý den, za chybu se Vám omlouváme. Voliči, kteří neobdrželi volební lístky domů si je mohli vyzvednout přímo ve volební místnosti.

Napsat komentář