Rovnou na obsah Rovnou na menu
Město Hrob
MěstoHrob Křižanov, Mlýny, Verneřice

Stavební odpady a suť

Vážení občané,

s účinností nové Obecně závazné vyhlášky č. 2/2024, kterou se stanoví obecní systém odpadového hospodářství, se na sběrném dvoře ruší možnost odkládání stavebních odpadů a suti.

Zároveň opětovně informujeme, že již skončil svoz biovaků – BIG-BAGU. Veškeré biologické odpady rostlinného původu můžete odkládat na sběrném dvoře, popř. požádat si o přitavení nádoby na bioodpady.

Stavební suť není možné odkládat do směsného komunálního odpadu. Správnou likvidaci tohoto odpadu musí zajistit fyzická, fyzická podnikající i právnická osoba na vlastní náklady, a to buď prostřednictví specializované firmy nebo že ji odevzdáte do jiného sběrného dvora, kde ji převezmou za úplatu. Za nesprávné odložení hrozí pokuta - zakládat černou skládku vysypáním nebo odložením suti, ať již na volném prostranství nebo v oblasti sběrných hnízd či jinde, je přestupek. Takto konající osoba se vystavuje uložení sankce.

Znovuvyužití části stavební sutě - cihly lze očistit a znovu použít. Rozdrcená suť se využívá jako výplň otvorů, podloží cest apod., kameny se vkládají do betonových konstrukcí. Trámy, umyvadla a další sanitu lze dále využít, odprodat nebo darovat.

„Za likvidaci stavebního odpadu zodpovídáte vy jako stavebník.  Zároveň jste pak povinni příslušným orgánům prokázat, co jste se sutí udělali.“

Datum vložení: 30. 4. 2024 13:17
Datum poslední aktualizace: 30. 4. 2024 13:27

Občan

Mapový portál